Turistika

1)Turistická trasa: Z Benešova nad Černou na Slepici a Kohout

Náročnost: Střední Délka trasy: 18, 4 km

Turistická trasa: Od Benešova nad Černou přes Velký Jindřichov do Černého Údolí

Začíná na rozcestí červeně a zeleně značené turistické trasy, zhruba dva až tři kilometry od Benešova nad Černou, v místě nacházejícím se mezi Zaječím vrchem (780 m) a Cikánským vrchem (804 m)
Černého Údolí lze jít po zelené značce dále na Žofín a jeho okolí, vrátit se opačným směrem zpět do Benešova nad Černou, anebo jít po silnici, vedoucí směrem k Horní Stropnici, k Hojné a Dobré Vodě, za účelem další prohlídky třech nejznámějších hor Novohradek, Vysoké, Kraví a Kuní.

Turistická trasa: Nové Hrady - Terčino údolí - Cuknštejn - Kraví hora - Benešov nad Černou
Délka trasy: 20 km

Popis: Z Nových Hradů (muzeum ve starém hradu) projít po červené Terčiným údolím (chráněný park se vzácnými dřevinami) přes Cuknštejn, Horní Stropnici, Dobrou Vodu a Hojnou Vodu na vrchol Kraví hory (952 m n. m.) - stále po červené, minout skalní útvar Napoleon a pokračovat hřebenem přes Kuní horu, Cikánku a Zaječí vrch až do Benešova nad Černou.
Atraktivity: Nové Hrady - hrad, zámek, rezidence, klášter, kostel, hrobka Buquoyů, kovárna; NPP Tereziino údolí, tvrz Cuknštejn, poutní kostel Dobrá Voda, rozhledna Kraví hora, Napoleonova hlava, Kuní hora

Další tipy

 1. ZELENÁ TRASA 3364: Velmi hezká trasa z Pohorské Vsi přes Huťský rybník, Žofín (prales je veřejnosti nepřístupný), Černé Údolí a Velký Jindřichov až k rozcestí (červená) Věrtele v sedle mezi Zaječím a Cikánským vrchem u Benešova nad Černou.
 2. ZELENÁ TRASA 3386: Poněkud spletitá, ale opět krásná trasa z Dobré Vody, kolem Kraví hory (odbočka k vrcholu 0,5 km), přes Hojnou Vodu, sedlem kolem Kuní hory - na ní možno po červené (0,5 km) - a do Starých Hutí. Poměrně náročný terén a převýšení, zvlášť při výstupu na oba vrcholy.
 3. MODRÁ TRASA 1270: Krátká a nenáročná trasa. Z Pohorské Vsi do Lužice (1,5 km), stále na sever, přes Kuří (výhled) a odtud do Benešova nad Černou.
 4. MODRÁ TRASA 1236: Trasa vede z Nových Hradů k Městskému Mlýnu, kolem střelnice dále po zpevněné málo frekventované komunikaci na Veveří (zaniklá vesnice, dnes pouze býv. škola - autokemp, asi 250 m odtud Veverský ryb. - možnost koupání). Od rozcestí u Veveří stále lesem po zpevněné silničce až do Šejb. Hned za obcí rozcestí, zde do leva, pozvolné stoupání po úpatí Vysoké až na Dobrou Vodu - rozcestí. (červená, zelená)
 5. ČERVENÁ TRASA 0147: Nové Hrady, BUS 0,0 - Horní Stropnice, BUS 5,5 - Dobrá Voda, rozc. 8,0 - Hojná Voda, BUS 9,5 - Nad Liščím dolem 18,0 - Věrtele 21 km - Benešov nad Černou 24,5 km.
  Ze zajímavostí na této trase možno zmínit Terčino údolí, tvrz Cuknštejn, Kraví horu (s rozhlednou) a Kuní horu.
 6. ČERVENÁ TRASA 0160: Nové Hrady, BUS 0,0 - Městský Mlýn 1,0 - U Nakolic 5,5 - U Vyšného 9,5 - U Tří křížů 14,0 - České Velenice 19,0 km.
  Nenáročná trasa bez výraznějšího převýšení.
 7. MÍSTNÍ ČERVENÁ TRASA 9189: Oblíbený pěší vycházkový okruh vede od parkoviště (resp. autobusové zastávky) v Hojné Vodě. Trasa brzy odbočuje ze silnice a postupně stoupá až na vrchol Vysoké (1.034 m), - třetí nejvyšší hory na české straně Novohradských hor, se zajímavými skalními útvary, až 20 m vysokými mrazovými sruby a 5,7 m dlouhou puklinovou jeskyní ve vrcholovém skalisku. Druhá část trasy je vedena poněkud oklikou, esovitě se stáčí a končí na rozcestí nad Hojnou Vodou. Délka okruhu je pouhých 8 km, celkové převýšení je však značné.
Naučné stezky více https://www.novohradky.info/naucnestezky.html

Ubytování

NAVŠTIVTE NÁS

Benešov nad Černou 22,
Benešov nad Černou, 382 82

ZAVOLEJTE NÁM

+420 724 082 411

NAPIŠTE NÁM

ubytovaniuricky@gmail.com

Ubytování až pro 7 osob.

K využití společenská místnost s vlastní kuchyňkou, krbem, TV, PC ...
Kuchyňka je vybavena (Lednice, rychlovarná konvice, myčka, nádobí, sporák, mikrovlnná trouba)
K dispozici výčepní zařízení.
Wi-Fi po celém areálu zdarma
Parkování v objektu
Zdarma úschovna vlastních kol nebo lyží.
Domací mazlíček je u nás vítán
.
Obchůdek s potravinami 20 m
Restaurace 200 m

Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!